logo

Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmuje się tylko osobami z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną w celu objęcia ich kwarantanną.

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia 

+ 48 222 500 115

 

Osoby które uzyskały dodatni / pozytywny wynik laboratoryjny w kierunku COVID-19 proszone są o przesłanie wyniku wraz z numerem telefonu kontaktowego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Ponadto osoby te powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, w celu uzyskania informacji o czasie trwania izolacji domowej.

 

Jak się zachować kiedy mam objawy COVID-19? Co zrobić jak dowiedziałem/am się o dodatnim wyniku? - czytaj więcej.

  

ZUS sam będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych - czytaj więcej.

 

Chcesz uzyskać odpowiedź online?

Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

 

 

Aktualne informacje i komunikaty na temat koronawirusa GIS więcej tutaj

Wytyczne zamieszczone na stronach poszczególnych ministerstw we współpracy z GIS więcej tutaj

Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2 więcej tutaj

 

Strona główna ZUS !!! Uprawnienia do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji !!!

Znalezione obrazy dla zapytania: nfz logo Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Numer infolinii to 800-190-590

 

pobraneSzczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych