Slider

Witamy na stronie  Biuletynu Informacji Publicznej!

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Zielonej Górze

--------------------------------------------------------

Próba wyłudzania danych osobowych !!!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

 

--------------------------------------------------------

Odpowiedź na wiadomości e-mail kierowane w ramach inicjatywy „ZapytajSanepid.pl”

--------------------------------------------------------

Informujemy, że  Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmuje się tylko osobami z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem w celu objęcia ich kwarantanną.

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

+ 48 222 500 115

obraz 2020 11 06 142014

 Jeśli masz objawy infekcji m.in.: gorączkę, kaszel, odczuwasz duszność lub straciłeś węch lub smak i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem (wirusem SARS-CoV-2), umów telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza POZ (lekarza rodzinnego).

Jeżeli lekarz POZ skieruje Cię na test, zawiadom pracodawcę. Za okres nieobecności w pracy i samoizolacji w domu w oczekiwaniu na wynik otrzymasz zwolnienie lekarskie.

Lekarz POZ poinformuje Cię o wyniku badania. W przypadku braku kontaktu telefonicznego ze strony lekarza POZ, skontaktuj się z przychodnią, w której zlecono Ci badanie.

Wynik badania będzie również dostępny dla Twojego lekarza POZ w aplikacji gabinet.gov.pl oraz dla Ciebie na Internetowym Koncie Pacjenta.

 

Jak się zachować kiedy mam objawy COVID-19? Co zrobić jak dowiedziałem/am się o dodatnim wyniku? - czytaj więcej.

 

ZUS sam będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych - czytaj więcej.  

Aktualności

09 marzec 2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami...

Czytaj więcej

04 luty 2021

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze informuje, że wnioski literalnie przez wnioskodawców określone jako wnioski o dostęp do informacji publicznej kierowane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zielonej Górze z...

Czytaj więcej

15 grudzień 2020

Dyrektor PSSE w Zielonej Górze poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko: Technik Informatyk / Informatyk w Sekcji Zarządzania Dokumentacją Wymiar etatu: 0,75 Liczba stanowisk pracy: 1 - umowa o pracę na okres próbny Miejsce wykonywania pracy: PSSE...

Czytaj więcej

Mapa

  • © 2012-2021 BIP PSSE w Zielonej Górze
  • Wykonanie: sm32 STUDIO
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji